Współpraca
Clear Aligner, Ortodent Lab, Ortodent X-Ray - zapraszamy do współpracy.
Ortodent Lab
Bardzo szybko zdecydowaliśmy, że nasze doświadczenie oraz zaplecze technologiczne możemy wykorzystać służąc również innym lekarzom i gabinetom. W 2009 roku rozpoczęliśmy współpracę z gabinetami z różnych regionów Polski i Europy w zakresie systemu Clear Aligner oraz innych technik leczenia ortodontycznego.
Jako pierwsze certyfikowane laboratorium w Polsce rozpoczęliśmy pracę w systemie Clear Aligner. Ściśle współpracujemy z firmą A&T Dental Solutions – jedyną firmą szkoleniową w Polsce w zakresie systemu CA, pomagając przy organizacji i prowadzeniu szkoleń dla lekarzy.
Z przyjemnością chcemy dzielić się z Państwem naszymi doświadczeniami, służyć radą i pomocą w planowaniu leczenia ortodontycznego, szczególnie w zakresie systemu Clear Aligner. Gwarantujemy prace najwyższej jakości , o czym będą mogli Państwo się przekonać nawiązując z nami współpracę.
Aparaty wykonywane w Ortodent Lab
Zderzak wargowy ( lip bumper) +-
Zderzak wargowy ( lip bumper), aparat umieszczony przedsionkowo, wykorzystywany do poszerzania górnego lub dolnego łuku zębowego oraz do likwidacji stłoczeń w okolicy siekaczy. Zderzak wykonany jest z drutu stalowego, przebiega wzdłuż łuku zębowego, przedni odcinek łuku posiada akrylową pelotę, umieszczoną od kła do kła. Akrylowa konstrukcja redukuje podrażnienia tkanek i wędzidełka. Podczas leczenia zderzakiem wargowym początkowo cementuje się pierścienie, następnie lip bumper.
Aparat Nance'a +-
Aparat Nance'a służy do wzmocnienia zakotwienia pierwszych trzonowców stałych. Poprzez jego aktywację można uzyskać również niewielkie poszerzenie łuku zębowegoi rotację trzonowców. Aparat wykonany jest z okrągłego drutu, który na wysokości poprzecznych fałdów podniebiennych zagina się i wchodzi do płytki akrylowej, leżącej w kontakcie zbłoną śluzową. Aparatzacementowany jest na zębach trzonowych. W naszym laboratorium wykonujemy aparat Nance’a lutowany bądź wyjmowany (dzięki rurkom podniebiennym na pierścieniach). Istnieją również inne modyfikacje tego aparatu.
Łuk podniebienny +-
Łuk podniebienny (przerzut podniebienny lub TPA) przebiega zgodnie z kształtem podniebienia (nie dotykając go), łącząc obustronnie trzonowce szczęki. Na środku łuku znajduje się omega, która może być otwarta do przodu lub do tyłu. TPA służy najczęściej do wzmocnienia zakotwienia zębów trzonowych, jak i również do zwężenia łuku na wysokości trzonowców szczęki, a pod koniec okresu uzębienia mieszanego jako utrzymywacz przestrzeni. TPA może być zdejmowany lub lutowany bezpośrednio do pierścieniach
Aparat (płytka) Schwarza +-
Aparat (płytka) Schwarza - są to aparaty płytkowe służące najczęściej do leczenia prostych zaburzeń u dzieci z uzębieniem mieszanym lub wczesnym stałym. Aparat jednoszczękowy można nosić całą dobę i wyjmować tylko do mycia i jedzenia. Im więcej godzin się go nosi, tym jest lepszy i szybszy efekt. Leczenie jest bezbolesne, choć czasami może występować uczucie niewygody, ślinienie i trudności z mówieniem lub pobolewanie zębów (szczególnie na początku noszenia aparatu). Jeżeli pobolewanie zębów jest niewielkie i uogólnione, to oznacza, że aparat działa, a dolegliwości miną po kilku dniach. Jeśli jednak ból jest silny i zlokalizowany w konkretnym punkcie (aparat uwiera), wówczas należy umówić się na wizytę do ortodonty. Aparaty Schwarza mogą być również wykonywane metodą termoformowania.
Aparat Twin Block +-
Aparat Twin Block - aparat prosty, dwuszczękowy, zbudowany z płyty górnej oraz płyty dolnej, pomiędzy którymi występuje skośna powierzchnia nagryzowa ustawionapod kątem 70 stopni. Mogą one być cementowane lub zdejmowane, ale noszone bez przerwy. Do korekty wady wykorzystywane są siły żuchwy. W czasie zagryzania zębów żuchwa ustawiana jest w prawidłowej pozycji względem szczęki w zgryzie konstrukcyjnym ćwiczebnym. Wzajemne współdziałanie płyt kontroluje zakres wysuwania żuchwy i rozklinowanie w płaszczyźnie pionowej.
Aparat Hyrax +-
Aparat Hyrax, aparat stały, grubołukowy. Służy do znacznej rozbudowy podstawy kostnej szczęki poprzez rozluźnienie szwu podniebiennego i innych pomniejszych szwów. W efekcie uzyskujemy wystarczającą ilość miejsca dla zębów górnych, lepsze oddychanie nosem,a w niektórych przypadkach poprawę rysów twarzy. Aparat ten składa się ze śruby i jej ramion oraz pierścieni lub nakładek akrylowych. Przyklejany jest do zębów górnych bocznych. Przez kilka dni aparat wywołuje niewygodę, trudności w mówieniu i połykaniu. W razie większych dolegliwości należy skontaktować się z gabinetem. Dla osiągnięcia znacznego poszerzenia szczęki należy przekręcać śrubę codziennie wieczorem począwszy od drugiego dnia po zamontowaniu przez wyznaczoną liczbę dni przy pomocy specjalnego klucza. Nie można aparatu wyjąć z ust, więc konieczna jest pomoc drugiej osoby. Sposób przekręcania zawsze jest dokładnie pokazany i omówiony w gabinecie. Po około dwóch tygodniach pojawi się szpara pomiędzy jedynkami górnymi. Jest to objaw prawidłowego działania aparatu, a szpara pomiędzy jedynkami znika samoistnie po kilku tygodniach. Po uzyskaniu pożądanej szerokości szczęki śruba jest blokowana,a aparat pozostaje na zębach przez sześć miesięcy dla utrwalenia efektu.
Aparaty retencyjne (retainery) +-
Aparaty retencyjne (retainery), to aparaty pozwalające utrzymać osiągnięty wynik leczenia, poprzez niedopuszczenie do przemieszczenia się wyprostowanych już zębów w kierunku wyjściowej wady. Jest to etap również ważny jak i leczenie aktywne. Aparaty retencyjne dzielimy na aparaty retencyjne stałe i aparaty retencyjne ruchome:
Aparaty retencyjne ruchome stosowane są zwykle na noc, najpierw co noc, później z przerwami, aż do całkowitego zaprzestania noszenia. Stosuje się je zazwyczaj nie krócej niż trwało leczenie.
Aparaty retencyjne stałe, retainery przyklejane są mniej uciążliwe w stosowaniu, ponieważ na stałe są połączone z zębami i nie trzeba pamiętać o ich zakładaniu, jedynie pieczołowicie je czyścić.Stosuje się je co najmniej tak samo długo jak trwało leczenie, lecz niekiedy są wskazania do znacznie dłuższego noszenia, niekiedy nawet wieloletniego.
Płytka retencyjna typu Hawle'a +-
Płytka retencyjna typu Hawle'a składa się z płyty akrylowej, akrylowego łuku wargowego,z zasięgiem od kła do kła, oraz klamer utrzymujących, do których przylutowany jest łuk. Płytka retencyjna ma ograniczony zasięg płyty oraz przeźroczysty łuk wargowy, dzięki czemu jest wygodna i komfortowa w użytkowaniu.
Referencje
Zobacz co myślą i mówią o nas inni: